Skin Care /01

16. júla 2014


Ahojte! Odkedy som písala príspevok o starostlivosti pleti ubehol už nejaký ten piatok. Veľa sa toho zmenilo. Snažím sa o svoju pleť starať aj keď to občas nie je jednoduché, pretože moja pleť je citlivá, problematická a občas suchá. Takže všetko spolu. Problematická pleť sa hlavne u mňa prejaví keď mám svoje dni, v strese alebo keď zjem niečo, čo môjmu telu jednoducho “nevyhovuje“. S mojou pleťou bojujem už skoro 5 rokov, čo je fakt veľa, ale kto v dnešnej dobe má úplne bezchybnú pleť? A ako sa staráte o pleť vy? Aké sú Vaše obľúbené produkty?
Opäť som sa na podnet mojej kožnej lekárky vrátila k produktom od Biodermy. Mám pocit, že sú to jediní pomocníci na moju pleť. Od kedy som ich začala používať, vidím zmenu. Pleťové vodičky používam ráno a večer. Červenú Sensibio H2O väčšinou na odlíčenie a zelenú Sébium H2O, keďže mám problematickú pleť, na problematické partie čo je u mňa teraz v lete hlavne T-zóna. Po vyčistení pleti, keď idem spať, používam krém Sébium Global. Poviem Vám, že na akné je to “malý zázrak“. Rýchlo sa vstrebe do pokožky a má skvelú vôňu.
Krém používam len vtedy, keď som doma a nemám makeup. Aj to len na suché miesta. Mojimi obľúbencami sa stali Tea Tree oil Facial Cream, ktorý regeneruje pleť a obsahuje vitamíny A a E. Tento krém používam hlavne večer, pretože vonia fakt olejčekovito. Druhý krém, ktorý používam je z rady Fyto visage výživný mandľový krém, ktorý je na suchú a citlivú pokožku. Krásne vonia a používam ho hlavne vtedy, keď mám nejakú chrastičku, pretože behom jedného dňa niet po nej ani stopy.
Priznám sa, že nie som veľmi kamoškou peelingov, ale tento od značky Fyto mi sadol. Používam ho raz za mesiac. Pokožka je po ňom hladká a svieža. Samozrejme nesmiem zabudnúť na čistý uterák, ktorý mám len na tvár značky Avon. 

Zverejnenie komentára

Ďakujem Vám za komentár :)

© Zuzi Černická. Design by FCD.